Sosyal Medya

25 Şubat Cuma Dolar Euro Altın Çeyrek Altın Gram Altın Bugün Kaç Lira?

25 Şubat Cuma Dolar Euro Altın Çeyrek Altın Gram Altın Bugün Kaç Lira?... Uzun süredir sabitlediği düşünülen döviz ve altın fiyatları son bir kaç gündür yine hareketlenmeye başladı. Dünyada yaşanan gelişmeler doğrultusunda bütün ekonomilerde çalkalanmalar olurken bundan en çok etkilenenler arasında Türkiye'de bulunuyor. Rusya - Ukrayna krizinin savaşa dönüşmesi ile bu savaşa dünya piyasalarının tepkisi, Türkiye'de çabuk hissedilirken TL yine değer kaybı yaşamaya başladı. Altın fiyatlarının artması ile birlikte bir yandan da dövizde yükselmeler yaşandı. Dün büyük bir yükseliş yapan dolar, altın vs. gün sonunda geri düşüşe geçmişti. Peki altın, dolar vs. de durum bugün nasıl? Dolar, Euro kaç TL ? Altın kaç TL oldu?


 

Dolar/TL dün yükseldiği 14.60 seviyesinin ardından 25 Şubat sabahına 13.95 seviyesinde başlıyor. Gram altın fiyatı ise hem kurdaki hem ons altındaki düşüşle 920 TL'den 860 TL'ye indi. Düşüşte Rusya - Ukrayna gerilimine yönelik yaptırım belirsizliğinin ortadan kalkması öne çıkıyor.

Rusya ve Ukrayna geriliminin Rus güçlerinin ülkeyi işgale başlamasıyla yerini sıcak çatışmaya bırakması dün TL
 cephesinde sert satışlara neden olmuş ve TL gelişen ülke paralarından negatif ayrışmıştı.

Dolar kuru, petrol fiyatlarındaki sert artış ve jeopolitik riskler nedeniyle dün 14.60 üzerini test ederken piyasalarda yaptırımlar sonrası yaşanan rahatlamayla, Türkiye'nin 5 yıllık CDS'si geri çekilirken TL kayıplarının bir kısmını geri aldı.


 

25 Şubat sabahında dolar 14 TL altında 13.95 bandında işlem görüyor. Euro/TL ise 15.70 seviyesinde. Dün 920 TL'ye kadar yükselen gram altın fiyatı hem kurdaki düşüş hem de ons altındaki düşüşle 860 TL seviyesine geriledi.