Haber

5 ilde günlük 100 TL ile İş Başı Eğitim Programına alımlar başladı

İŞKUR tarafından yeni mesleklerde yeni personeller alınacak. İş Başı Eğitim programı kapsamında işe alınacaklara 100 TL günlük harçlık uygulaması yapılacak. 4 şehir yeni personel alım yapmak için ilanlara çıktı. 15-70 yaş arasında olanlar başvurabilecek. İŞKUR başvuru ekranı erişime açıldı.

Edirne, Adıyaman, Mardin, Kocaeli illerinde Makine(Dikiş) İş Başı Eğitim Programı açılırken, Manisa’da Resepsiyon Görevlisi İş Başı Eğitim Programı açılacak. Diğer illerde de İş Başı Eğitim Programı için ilanlar yayınlandıkça sizlere duyurulacaktır.

İşbaşı Eğitim Programlarından Yararlanma Şartları:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak.

15 yaşını tamamlamış olmak.

İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak.

Emekli olmamak.

Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak.

Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak.

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler. Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

İşbaşı Eğitim Programı; günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenlenmektedir. İşbaşı eğitim programı bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde MEB Hayat Boyu Öğrenme Modüllerinin asgari süresinden az olmayacak şekilde ve diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmaktadır.

15-70 yaş arasında olan kişiler bu alımlara başvuru yapabilecek. Başvuru için https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3 adresine giderek ARA tuşuna basıp ilanlara ulaşabilirsiniz.

İŞKUR’un web sitesine e-devlet ile veya direk üye giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra sayfa kayıp oluyorsa tekrar https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3 linke tıklayınız.

ARA butonuna bastıktan sonra alt kısımda çıkacak illerden başvurmak istediğinizin sol tarafında bulunan Kurs No’ya tıklayarak başvuru detaylarını görebilir ve başvurabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Karabük ten işbaşı eğitimi varmı yani safranboluda telno 05308334159Başa dön tuşu