Sosyal Medya

Akşener: Elbette mazur görecek değiliz

Elbette mazur görecek değiliz... Bingöl ziyaretinde yaşananlar hakkında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Evet, Lütfü Bey bir hata yaptı. Karşısındaki, Genel Başkanı’na, hem de kadın olan Genel Başkanı’na, ağza alınmayacak küfürleri, hakaretleri etmiş, ahlaksız bir adam da olsa; koruma iç güdülerine, sinirlerine hâkim olması gerekirdi. Ama maalesef olamadı ve hislerine yenik düştü. Elbette mazur görecek değiliz” dedi.


 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehit yakınına küfür etmesine ilişkin konuştu. Akşener, grup toplantısında özetle şunları söyledi:
 
SAKİN OLMAYA MECBURUZ

 
“Onlar kavga çıkarmaya çalıştıkça, trolleriyle hakaretler yağdırıp, bizi de kendi seviyelerine çekmeye çalıştıkça, havuz medyasının tuzaklarıyla, sinir uçlarımızla oynadıkça, biz istediklerinin tam tersini yapıp, sakin olmaya, akıllı davranmaya mecburuz. Karşımızda, bütün değerlerimizi ayaklar altına almış, kirli bir zihniyet var.
 
SİNİRLERİNE HÂKİM OLMALIYDI

 
Geçtiğimiz cuma, AK Parti’nin planlı bir provokasyonu sonucunda, talihsiz bir olay yaşadık. Malı bulan mağribiler, cuma akşamından beri bu olay üzerinde tepindikçe tepiniyor. Evet, Lütfü Bey bir hata yaptı. Karşısındaki, Genel Başkanı’na, hem de kadın olan Genel Başkanı’na, ağza alınmayacak küfürleri, hakaretleri etmiş ahlaksız bir adam da olsa, koruma iç güdülerine, sinirlerine hâkim olması gerekirdi. Siyasi deneyimi ve konumu bunu gerektirirdi. Ama maalesef olamadı ve hislerine yenik düştü. Elbette bu hatayı mazur görecek değiliz.