Gündem

Ankara’ya Yılın İlk Karı Düştü

Ankara’ya mevsimin ilk karı yağdı. Kışın gelmesi sonrasında Meteoroloji’den yapılan açıklamalar ışığında sabah saatlerinde Başkent kara teslim oldu. Yüksek kesimler bembeyaz oldu. Ülkemiz genelinde etkisini iyice artıran soğuk hava yerini..

Ankara’ya Yılın İlk Karı Düştü

Ankara’ya mevsimin ilk karı yağdı. Kışın gelmesi sonrasında Meteoroloji’den yapılan açıklamalar ışığında sabah saatlerinde Başkent kara teslim oldu. Yüksek kesimler bembeyaz oldu.

Ülkemiz genelinde etkisini iyice artıran soğuk hava yerini bazı illerimizde kar yağışına bıraktı. Başkent Ankara’da etkili olan kar yağışı sabah saatlerinde cadde ve sokaklar ile yüksek kesimler, beyaza bürüdü. Özellikle Çankaya’da bulunan Keklikpınarı sırtlarına yağan kar ile birlikte çamlık bölgeler kartpostallık görüntüleri de beraberinde getirdi.

Kütahya ve Edirne’de Etkilendi

Gece saatlerinde etkili olan kar yağışı Edirne’yi de beyaza bürüdü. Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kentte etkili oldu. Kütahya’nın Domaniç ilçesinde etkili olan kar yağışı ile birlikte sürücüler ve vatandaşlar oldukça zor anlar yaşadı. Araçlar zincirsiz bir halde trafiğe çıkınca yollarda yaşanan zor anlar gözlerden kaçmadı.

Eskişehir’de de kar yağışı kısa süreli etkili oldu. Porsuk Çayı kenarında yürüyüşe çıkan vatandaşlar kar yağışının başlaması ile birlikte telefonlarına sarılarak görüntü almayı da ihmal etmediler. Meteoroloji’den alınan son bilgilerde bölgede kar yağışının az da olsa gece saatlerine kadar devam edeceği yönünde oldu.YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL