Sosyal Medya

Bahçeli: Bu mektup casusluğa hevestir

Bahçeli: Bu mektup casusluğa hevestir... Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun Kanal İstanbul projesi konusunda büyükelçilere mektup yazmasını ‘casusluk hevesi’ olarak yorumladı.


 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kanal İstanbul konusunda büyükelçilere mektup yazan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘ayan beyan jurnalcilik’ yapmakla suçladı. Bahçeli, şehit yakınına küfreden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lüftü Türkkan’a da ağır ifadelerle yüklendi.

Bahçeli dün partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:
 
ATATÜRK ORTAK DEĞER: Atatürk’ü yüzyılın dehası yapan özelliklerinin başında, kuvvetli öngörüsü gelmektedir. O, Türk milletinin tarihi ve milli
ortak değeridir.

 
HDP’NİN KAFESİNDE: CHP yönetimi terörle mücadeleye ‘hayır’ diyerek tarihinin en büyük kırılmalarından birini yaşamıştır. HDP’nin kafesine giren CHP resmen patlamış, etrafı pis kokular sarmıştır... HDP’nin kuklasına dönen, PKK’nın eline avucuna düşen CHP’nin hali utanç vesikasıdır.
 
GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN?: Kılıçdaroğlu, ‘Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem bana da Kılıçdaroğlu demesinler’ demiş. Güler misiniz, ağlar mısınız? Sayın Kılıçdaroğlu, eğer mertsen, eğer gücün yetiyorsa, eğer gözün kesiyorsa, eğer kendine güveniyorsan HDP’li yoldaşlarının karşısına dikil de Kandil’i yerle yeksan edeceğini söyle. Haykır da adam mısın değil misin karar verelim.

 
Kaynak: Milliyet