Sosyal Medya

Cansuyu Kurban Emanetlerini Yerine Ulaştırdı

Cansuyu Kurban Emanetlerini Yerine Ulaştırdı..... Cansuyu Derneği Ankara Temsilcisi Mehmet Savaş Kurban Bayramı’nda milyonlarca muhtaca kurban eti dağıtılmasına vesile olan hayırseverlere teşekkür etti.


 
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2021 Kurban Organizasyonunu başarıyla tamamladı. Dünyanın kriz bölgeleri ve Türkiye’de başta olmak üzere, savaş mağdurlarına, muhtaçlara, yetimlere, mazlumlara ve zor durumda yaşam mücadelesi verenlere hayırsever vatandaşların vekalet yoluyla emanet ettiği kurbanları kesip etlerini ulaştırdı.
 
Pandemi ve dünya üzerindeki zulümler devam ederken hayırseverlerin emanetlerini 3 kıta 40’a yakın bölgede muhtaçlara ulaştıran Cansuyu Derneği, 17. Kurban Organizasyonundan da alnının akıyla çıktı. Gerçekleştirdiği organizasyona 1 milyonun üzerinde muhtaca vekaletini aldığı kurbanların etlerini ulaştıran dernek, muhtaçların yüzünde tebessüm sofralarında aş olmasına vesile oldu.

 
 
Gerçekleştirilen Kurban Organizasyonu için açıklamalarda bulunan Cansuyu Derneği Ankara Temsilcisi Mehmet Savaş emanetleri sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Savaş: “Her sene Mutad olarak düzenlediğimiz Kurban organizasyonlarımızın bu sene on yedincisini düzenledik. Pandeminin halen devam etmesi sebebi ile dünya zor bir süreçten geçiyor. Elhamdülilllah Cansuyu derneği olarak bu zor süreçten alnımızın akı ile çıkmayı başardık ve bize emanet edilen tüm kurban hisselerini keserek muhtaçlara dağıttık. Cansuyu Derneği olarak kıtlığın dinmediği Yemen’den katliamların yaşandığı Arakan’a ve Afrika’nın en yoksul ülkelerine kadar dünyanın dört bir köşesinde Kurban Organizasyonu düzenledik.” dedi.

 
 
Hayırsever ile yardıma muhtaçlar arasında köprü vazifesi gördüklerini söyleyen Savaş hayırsever bağışçılara teşekkür etti. Savaş: “Üzerimizdeki sorumluluğu layığıyla yerine getirmek için büyük gayret gösteriyoruz. Hayırseverlerle yardıma muhtaçlar arasında köprü vazifesi gören Cansuyumuz binlerce kilometre ötede dahi olsa emanetlerini ulaştırarak sofralarda, dualarda birbirleri ile buluşmalarını sağlıyor. Bu sene de 1 milyonun üzerinde muhtaca bağışçılarımızın emanetlerini ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mazlumların yüzünde tebessüm, sofralarında aş oluşmasına vesile olan tüm hayırsever bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun.” dedi.