Ekonomi

Dolar 7,85’i geçti!

Küresel piyasalar pozitif bir seyir izlerken, yurt içinde piyasalarda tarihi zirveler yaşanıyor. Dolar – euro kaç TL? 29 Eylül 2020 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında..

Dolar 7,85’i geçti!

Küresel piyasalar pozitif bir seyir izlerken, yurt içinde piyasalarda tarihi zirveler yaşanıyor. Dolar – euro kaç TL? 29 Eylül 2020 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum, dolar ve euro fiyatları…

Pazartesi günü 7,83 lira seviyesini test eden dolar/TL, 29 Eylül 2020 sabahında 7,80 lira bandının üzerinde başladı. 

Tarihi zirvesini yenileyen dolar kuru 7,85’i gördü. Kur, şu dakikalarda 7,84 – 7,85 bandında işlem görüyor.

Euro/TL ise aynı dakikalarda 9,16’da yer alıyor.

EKİM AYINDA VERİ GÜNDEMİ YOĞUN 

Ekim ayında veri takvimi de yine yoğun olacak. Ekim ayının başında eylül ayı ihracat rakamları ve enflasyon verileri belli olacak.

İşsizlik rakamları 12 Ekim’de, ciro, perakende satış ve sanayi üretim endeksleri 13 Ekim’de, eylül ayı bütçe gerçekleşme sonuçları ise 15 Ekim’de açıklanacak. Tüketici güven endeksi ise 22 Ekim’de belli olacak.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu 22 Ekim’de toplanacak ve faiz kararını açıklayacak. Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal da yılın son Enflasyon Raporu’nu 28 Ekim’de duyuracak.YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL