Haber

Hükümet Kadın Filmi Ne Zaman, Nerede Çekildi? Oyuncuları Kimler?

Hükümet Kadın filmi TV’de izleyicisi ile buluşuyor. Sevilerek ve beğenilerek izlenen Hükümet Kadın merak edilen filmlerden oldu. Hem eğlendiren ve güldüren hem de düşündüren filmlerden olan Hükümet Kadın nerede çekildi? Ne zaman çekildi? Oyuncuları Kimler? İşte merak edilenler…

Hükümet Kadın – Fragman

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in Midyat köyünde çekilen Hükümet Kadın’ın hikayesi şöyle: 8 çocuklu Midyatlı sıradan bir kadın olan Xate’nin komşularından tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıydı. Bir gün, başına gelenler onun da Midyatlılar’ın da hayatını değiştirdi! Okuma yazması olmayan Xate Midyat Belediye Başkanı oldu! Mutfak işlerine girişir gibi giriştiği devlet işlerinde çocuklarının kendi aralarındaki çocukça rekabeti Midyat halkına kahkahalar attıran maceralara neden oldu. Ama hiçbir şey Xate’yi yolundan döndürmedi.

Hükümet gibi kadın Xate, işleri elinin hamuru ile çözmenin yolunu her seferinde buldu. Midyat’ta henüz kimse farkında olmasa da sadece onun için değil tüm ülke için hayat eskisi gibi değildi aslında. Ama en azından Midyat’ın değişimine giden yol, kahkahalarla doluydu!

Oyuncular Kadrosu

Demet Akbağ – Xate

Sermiyan Midyat – Faruk

Mahir İpek – Ikram

Gülhan Tekin – Fehime

Burcu Gönder – Güle

Ercan Kesal – Aziz Veysel

Nazmi Kırık – Ferhat

Hükümet Kadın Filmi Ne Zaman, Nerede Çekildi? Oyuncuları Kimler?Başa dön tuşu