Haber

İdil ve Elif Twitter’da gündem oldu!

İzmir’de yaşanan üzücü deprem hadisesinden bir yandan yürek yakan haberler gelirken bir yandan da umutlandırıcı mucizeler yaşanıyor. Depremin ardından yaklaşık 65-70 saat sonra canlı olarak ulaşılan ve enkazdan çıkarılan İdil ile Elif Twitter’da gündem oldu.

Merkez üssü Ege Denizi’nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası yıkılan ve hasar gören 8 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 65’inci saatte enkazdan Elif Perinçek isimli bir kız çocuğu çıkarıldı.

İzmir’deki Doğanlar Apartmanı enkazından yaklaşık 65 saat sonra 3 yaşındaki Elif Perinçek, yaralı çıkarıldı.

Arama kurtarma faaliyetlerinin devam ettiği Bayraklı ilçesinde, depremin ardından geçen yaklaşık 65 saat sonra bir sevindirici haber daha geldi.

Enkaz altında kalan 3 yaşındaki Elif Perinçek, alkışlarla enkazdan çıkarıldı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı. Elif bebek, enkaz altından yaralı kurtarılan 106’ıncı kişi oldu.

Depremde yıkılan Emrah Apartmanı enkazı altında kalan 14 yaşındaki İdil Şirin 58 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı.

Gece saatlerinde sevindirici bir haber geldi. 14 yaşındaki İdil Şirin enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Ekipler, depremde yıkılan Emrah Apartmanı enkazının altında kalan İdil Şirin ile temas kurdu.

Depremden yaklaşık 58 saat sonra yaralı olarak enkazdan çıkarılan İdil Şirin, ambulansla hastaneye kaldırıldı. İdil Şirin, enkaz altından yaralı kurtarılan 105’inci kişi oldu.

BİNLERCE TWİT ATILDI!

Twtitter’da günler sonra sağ olarak enkazdan çıkarılan iki minik yavru için binlerce twit atıldı. Umudun adı olan İdil ve Elif hem sevindirdi hem duygulandırdı.Başa dön tuşu