Sosyal Medya

Necip Fazıl Kısakürek Vefatının 39.Yılında Anılıyor

Necip Fazıl Kısakürek Vefatının 39.Yılında Anılıyor... Türk edebiyatının ve düşün hayatının en önemli isimlerinden biri olarak gösterilen Üstat Necip Fazıl Kısakürek'in vefatının üzerinden 39 yıl geçti.


 

'Çile', 'Kaldırımlar', 'Örümcek Ağı' adlı şiirleri, 'Reis Bey', 'Bir Adam Yaratmak' ve 'Tohum' adlı oyunların da aralarında bulunduğu çok sayıda unutulmaz eseri Türk edebiyatına miras bırakan Necip Fazıl Kısakürek'in vefatının üzerinden 39 yıl geçti.

Fikir adamı, şair, romancı, yazar Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in vefatının 39. yılındayız. Düşünceleriyle toplumu derinden etkileyen Kısakürek, 26 Mayıs 1904’te dünyaya gelmişti. 25 Mayıs 1983’te ise vefat etti. “Üstad” olarak anılan, şair, yazar ve düşünür Kısakürek, hayatı boyunca Künye, Sabır Taşı, Namık Kemal, Çerçeve, Para, Vatan Şairi Namık Kemal, Müdafaa, Halkadan Pırıltılar, Nam, Çöle İnen Nur, Maskenizi Yırtıyorum, Sonsuzluk Kervanı, At’a Senfoni, Altun Halka (Silsile-i Zeheb), O ki O Yüzden Varız, Her Cephesiyle Komünizm, Ahşap Konak ve Reis Bey’in de aralarında bulunduğu çok sayıda esere imza attı. Bugün hem düşünce hem de kültür dünyamızdaki izleri kendisinden sonra gelen nesilleri de derinden etkiliyor.