Kim Kimdir?

Osman Nuri Kabaktepe Kimdir? Ak Parti İstanbul

Osman Nuri Kabaktepe Kimdir? Ak Parti İstanbul…. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul ziyaretleri sonrasında İstanbul il başkanı değişikliği haberleri gündeme düştü. İstanbul’da Muhammed Emin Sarac’ın cenazesine katılan ve ardından partisinin çeşitli teşkilatlarını ziyaret eden Erdoğan’ın İstanbul il başkanını değiştireceği iddia edildi. Mevcut başkan Bayram Şenocak’ın yerine getirilecek olan Osman Nuri Kabaktepe merak edilen ve araştırılan isimlerden oldu. Sosyal medyada da gündem olan Osman Nuri Kabaktepe’nin özgeçmişi araştırılıyor. Ak Parti’de daha önce görevde bulunup bulunmadığı, siyasette daha önce neler yaptığı gibi hususları merak ediliyor. Osman Nuri Kabaktepe kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Gazeteci Cengiz Alçayır’ın aktardığı kulis bilgisine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İstanbul İl Başkanlığında değişikliğe gittiğini duyurdu.

Alçayır Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada, “AK Parti İstanbul İl Başkanı’nın kim olacağı konusundaki istişare için ikinci bir toplantı yapacak olan Recep Tayyip Erdoğan, Esenler Belediyesi’ne geçiyor. Erdoğan, 7 ilçe belediye başkanıyla tekrar bir araya gelip ortak isim belirlenmesi konusunda nokta koyacak!” ifadelerine yer vermişti.

Osman Nuri Kabaktepe Kimdir?

Araştırmacı yazar, STK yöneticisi, siyasetçi. 1 Aralık1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu, seçilemedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2016 yılında Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Osman Nuri Kabaktepe Kimdir? Ak Parti İstanbulBaşa dön tuşu