İşKamu Personeli

Bakan Soylu Duyurdu: Acil Çağrı Merkezlerine 1500 Personel Alınacak

Karabük 112 Acil Çağrı Merkezi‘nin tanıtım toplantısına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, 112 Acil Çağrı Merkezlerine 1500 eleman alımı yapacaklarını belirterek, “Bunun 800’ünü Acil Çağrı bölümünü bitiren kardeşlerimizden alacağız.” dedi.

Hedeflerinin 81 vilayette “112” numarası adı altında tüm acil çağrıları toplamak olduğunu vurgulayan Soylu, “Bugün 70’inci vilayetimizi Karabük’te 112 numarası adı altında tüm acil çağrılar için hizmete alıyoruz, hayırlı olur inşallah. Allah nasip ederse haziran sonunda vatandaşımız 112’yi çevirdiğinde tüm acil çağrılara ulaşabilecek sistemi oluşturacağız, gayretimiz bu noktadadır.” diye konuştu.

112 Acil Çağrı Merkezi’nin çalışma sistemine ilişkin bilgi veren Soylu, “Önce acil çağrı elemanlarımız bu çağrıları karşılıyor, çağrıyı gönderen ve bir acil durumu olan vatandaşımız telefonundan eğer tespit edilebiliyorsa hem konumu hem de aynı zamanda adı ve soyadı tespit edilip ilgili bölüme hemen aktarılıyor. Burada da saniyelerle yarışan bir sisteme sahip olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” ifadesini kullandı.

“112 ACİL ÇAĞRI MERKEZLERİNE 1500 ELEMAN ALIMI YAPACAĞIZ”

Türkiye’nin kendi insansız hava aracını yaptığını, uçağını yapmak için adım attığını ve tüm yatırımlarını ortaya koyduğunu vurgulayan Soylu, “Kendi imal ettiği arabasıyla buluşabilmek için gün sayan bir Türkiye var. Bir taraftan Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlayan uzayla inşallah ülkemizin tanışma halini ortaya koyabilecek çalışmaları başlatan güçlü ve ayakları üzerinde duran bir Türkiye var. Şimdi de kaza yaptığı aracından kendisinin hiçbir müdahalesi olmadan aracın direk 112’yi aradığı ve sesi açtığı bir Türkiye’ye doğru hep birlikte adım adım gidiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bakan Soylu, 112 Acil Çağrı Merkezlerine 1500 eleman alımı yapacaklarını belirterek, “Bunun 800’ünü Acil Çağrı bölümünü bitiren kardeşlerimizden alacağız. Mart ayında ilk önce KPSS puanları belirlendi, şimdi mülakatları yapılacak. İnşallah mayıs sonu, haziran başı itibarıyla başlatacağız. Eğitimlere alacağız ve devreye gireceğiz.” dedi.

Merkezin bahçesine ağaç diken Bakan Soylu, daha sonra şeref defterini imzaladı. Sağlık, polis, jandarma ve itfaiye çağrı merkezi çalışanlarıyla sohbet eden Soylu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

112 Acil Çağrı Merkezinde polise gelen acil çağrıya cevap veren Soylu, daha sonra yetkililerle basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

Kaynak: Haber7.comBaşa dön tuşu